Taskuhäälingud
Avatud ühiskonna alal korraldas Eesti Üliõpilaskondade Liit arutelu “Kas kõrgharidus on vaid kulurida?”, kus küsisime, millised võiksid olla kõrghariduse rahastussüsteemi tagajärjed ning millised väärtusi silmas pidades võiks selles muudatusi teha. Arutelus osalevad: Marcus Ehasoo (Eesti Üliõpilaskondade Liidu juht, tulevane magistrant, endine Eesti Õpilasesinduste Liidu juht), Margit Sutrop (Riigikogu kõrghariduse toetusrühma esimees, reformierakondlane, Tartu Ülikooli professor ja eetikakeskuse juhataja), Marju Lauristin (arvamusliider kõrghariduse valdkonnas, endine minister, Riigikogu Liige, Euroopa Parlamendi liige ja Tartu Ülikooli professor), Ivari Ilja (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor, pikaaegne klaveriprofessor) ning arutelu juhib Katrina Koppel (Tallinna Ülikooli doktorant, endine Euroopa Üliõpilasliidu ja Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse liige).
Valminud on koalitsioonilepe ning uus valitsus on ametisse astunud. EÜL-i kommunikatsioonijuht Katariina Järve ja EÜL-i juht Marcus Ehasoo vaatasid koalitsioonileppele tudengipilguga otsa ning seletasid, mida leppe punktid tudengi jaoks tähendavad.
Esimeses osas kuuled, kuidas tehisintellekt mõjutab õppimist ja õpetamist ning milliseid väljakutseid ja võimalusi see pakub nii tudengitele kui ka õppejõududele. Teemal arutavad EÜLi avaliku poliitika nõunik Mikael Kelomees ja Andres Karjus.